Kalite Politikamız

1998 yılında Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Ateşsönmez Kimya San. ve Tic. A.Ş. 18.000 m2 kapalı alanda en son teknoloji ile sabun üretimi yapmaktadır.

Şirketimizin sahip olduğu sosyal sorumluluk bilinci sayesinde ürün ve hizmet kalitemize sadık kalarak hem çalışanlarımızın hem de tüketicilerimizin sağlığını koruma amacı gütmekteyiz. Böylece müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini istedikleri kalitede ve sürede ulaştırmaktayız.

Müşteri beklentilerine uygun olarak özenle seçilmiş; saflığı ve güzelliği temsil eden çeşitli kokularla, ambalaj ve kalıp şekilleriyle yapılmış cilt bakım sabunlarımız, güzellik, banyo ve lavabo sabunlarımız haricinde 2009 yılı içerisinde likit grubu projemizi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Likit grubu içerisinde; sıvı sabun, bulaşık deterjanı, cam sil, oda parfümü ve çamaşır suyu yer almaktadır.

Ateşsönmez Kimya Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’nin dünya pazarlarında uluslararası markalarla rekabet edebilecek güce erişmiş global bir Türk şirketi yapmak için ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşterilerimizin isteklerine en iyi şekilde cevap verme prensibine sahibiz.

Güzellik sabunlarında günlük 100 ton, likit grubunda ise günlük 40 ton üretim kapasitesine ve 7.000 ton hammadde depolama tanklarına sahibiz.

Günümüzde yaygın olarak bilinen ELSA markasıyla üretime başlayan Ateşsönmez Kimya San. ve Tic. A.Ş.; markalaşmaya yönelik çalışmalarını halen sürdürmektedir. Maryna, Elsa, Elsil, Clonex, Farissa, Doena, Emira ve Pemila gibi markalarla piyasada elde etmiş olduğu satış oranlarının %85’ini ihracat, %15’ini ise Türkiye pazar oluşturmaktadır.